Výborná kvalita školních batohů Topgal.

Dnes jsme se zaměřili na kvalitu. Opravdu chcete svému dítěti dopřát kvalitní batoh se spoustou užitečných prvků, bezpečnostních a funkčních opatření? 

Pak pro Vás bude školní batoh značky Topgal to pravé!

chi_880_b    bebe_18043_g topgal

Prvotřídní Česká kvalita.

Kvalita výrobků stojí na prvním místě u většiny lidí. Proto výrobky seriózních a důvěryhodných produktů najdete pod označením Česká kvalita.  Tento projekt je garantován usnesením vlády. Můžete tak mít ve svých rukou plnohodnotný produkt, který splňuje všechny normy a mnohdy přináší i něco navíc.

Hlavním smyslem tohoto programu je tedy oddělit zrno od plev a poukázat na poctivé značky. Získání označení Česká kvalita není jednoduché. Je udělováno jen po přísném a nezávislém ověření kvality, kterou musí být výrobce schopen při opakovaných kontrolách znovu prokázat. Pro spotřebitele proto představuje velmi dobré vodítko při nákupech. Každá značka v programu má přesně stanovená kritéria pro posuzování kvality podle konkrétního typu výrobků či služeb a musí splňovat 4 základní podmínky:

 1. Výrobek musí mít  nadstandardní kvalitu v porovnání s obdobnými výrobky na trhu.
 2. Kvalitu musí ověřit nezávislá akreditovaná zkušebna 
 3. Dodržování kvality musí být ověřeno průběžně - jednorázová kontrola nestačí.
 4. Kontrolována musí také spokojenost zákazníků.

logo_ceska_kvlaitaitc_znacka

Co se testuje na školním batohu?

 • nosnost školního batohu - test pevnosti ramenních popruhů představuje 20.000 zdvihů při maximální doporučené zátěži batohu
 • tolerance prodloužení nosných řemenů po provedení zkoušky zatížení - maximální je 15% prodloužení délky nosných řemenů
 • hmotnost školního batohu - testované školní batohy z kolekce CHILLI 2016 splňují doporučení hmotnosti do 1200 g pro I. stupeň a 1400 g pro II. stupeň. Všechny školní batohy z kolekce CHILLI 2016 mají hmotnost maximálně 1140 gr.
 • odolnost vůči povětrnostním vlivům - školní batohy byly vystaveny simulaci deště, mrazu, byly rychle vysušeny a poté znovu prošly mrazem
 • délky a šíře nosných řemenů - doporučená šířka je minimálně 40 mm, doporučená délka je alespoň 700 mm. Všechny testované školní batohy mají popruhy o šířce 65 mm a délce 750 mm, a vyhovují proto doporučením i normám.
 • výztuha zad - vybavení zádové části - bandážování a vyztužení - nesmí mít místa, která by někde tlačila.
 • dostatečné použití retro-reflexních materiálů - Na předním díle by měla retro-reflexivní plocha zabírat minimálně 70 cm2, pro oba boční díly platí pravidlo 15 cm2. Všechny testované školní batohy Topgal těmto parametrům vyhovují.

Po provedení testu byl celkově výrobek posouzen a porovnán se stavem výrobku před testy. Posuzoval se vzhled, zachování funkčních vlastností a kontrolovaly se kovové součásti (konstrukce zad a zipy). Všechny testované školní batohy prošly testem dle doporučení technické specifikace.

Testují také použité materiály:

 • odrazivost použitých reflexních materiálů (Topgal 2x překračuje doporučené hodnoty)
 • odolnost materiálu TOPDURA používaného pro dna batohů – test ohybu a pevnosti při trhání za normální teploty, v mrazu, i při simulaci vysoké teploty,
 • pevnost podšívek - test trhání materiálu používaného na podšívky
 • voděodolnost materiálu používaného pro pláštěnky
 • stálobarevnost při otěru za sucha a v potu - testován byl materiál pro zádovou část a popruhy + svrchní materiál včetně technologie potisku
 • pevnost zipů a přichycení jezdce zipu 

Po tomto důkladném testování následuje ještě závěrečné porovnání stavu batohů před a po testech. Posuzuje se vzhled, zachování funkčních vlastností a kontrolují se také kovové součásti (konstrukce zad a zipy).

ITC_cert_page02ITC_cert_page01

ITC_cert_page03ITC_cert_page04