POSCA-popisovače, se kterými pomalujete všechno!

Vymalujte si svět s univerzálními popisovači Posca!

Popisovače na bázi vody s vysokým obsahem pigmentu vás překvapí nádhernými a hutnými barvami a příjemným způsobem používání. Díky skvělým vlastnostem jsou tyto dekorativní makery velmi oblíbené.

barva-ve-fixce-posca

  • Posca jsou úžasné akrylátové fixy s plnými krycími barvami.
  • Velmi dobře kryjí i tmavé plochy.
  • Hodí se k vnějšímu i vnitřnímu použití, jsou odolné proti vlivům počasí.
  • Skvělou výhodou je, že přes papír nepropouští, neprosakují.
  • Můžete je aplikovat na jakýkoli povrch. Jsou naprosto univerzální!

 

Jednou je vyzkoušíte a poznáte, že jsou naprosto nezbytným doplňkem každého výtvarníka.

Probuďte v sobě kreativitu! V dnešním světě DYI aneb vyrob si sám, je tolik krásných možností, jak se uvolnit pomocí tvoření. Popisovače Posca nabízejí skvělou alternativu.

Co všechno můžu makerem Posca pomalovat?

Sklo, dřevo, kámen, textil, kůže, keramika glazovaná i přírodní, papír, fotky, karton, plast, pvc, latex, vinyl, kov, ... nazdobit můžete absolutně všechno, na co si jen vzpomenete. Skvělý design a výborný vnitřní systém dekorativního makeru umožňují velmi plynulý průtok barvy. S akrylátovými popisovači se pak pracuje velmi dobře. Hlavně je nezapomeňte před psaním dobře protřepat!

mecanismevalve-2-585x330-c-default

 


Staňte se textilními designéry a vytvořte si vlastní styl!

Přírodní nebo syntetické  textilie, tkaniny a kůže jsou materiály které se používají především pro oděvy, bytový textil a dekorace. Popisovač POSCA tyto materiály skvěle doladí podle vašich představ.

Před zahájením dekorování textil vyperte, aby se odstranily všechny průmyslových nátěrů nebo nečistot.Kůži, ať už umelou nebo přírodní otřete vlhkým hadříkem a nechte uschnout. Semiš očistěte jemným kartáčkem. POSCA bude vždy více absorbována přírodními materiály. Doporučujeme použít proklad z papíru (např. u triček, nebo povlaků na polštář), aby vám vzor nepropustil na druhou stranu. Doba schnutí a počet tahů, které budete potřebovat pro dosažení jednotného výsledku, se bude měnit a může na každém materiálu reagovat trošku jinak.

 

POSCA_GLITTERSHOES-300x300POSCA_CASE_fabric_02_LR-300x300

Jakmile jste s tvořením hotovi a kresba je suchá, můžete ji žehlit ze zadní strany bez použití páry. V závislosti na tkanině nastavte teplotu žehličky a 3 minutky žehlete. 
Mezi žehličku a látku můžete umístit list papíru, aby byla zajištěna další ochrana. Pokud použitá látka není vhodná pro žehlení, můžete svůj výtvor zafixovat pomocí fénu. Držte jej 30 cm od povrchu kruhovými pohyby fixujte po dobu 3 minut.


Skleněné dekorace s vlastními motivy. Buďte in!

Sklo můžeme vidět všude kolem nás. Nejen na oknech, ale také na každodenních předmětech, jako jsou džbány, sklenice, zrcadla, lustry, stínítka… Vezměte to jedním tahem a vymalujte svůj svět.

Posca_glass-200x300   Weddingpack_GlassJar-252x300

 

Před zahájením práce se ujistěte, že je povrch čistý, není vlhký a zbavený mastnoty.Kresba tvořená pouze linkami tvoří nejlepší efekt. V oblastech, které musí být vyplněny barvou, bude pro dosažení jednotného výsledku potřeba několik tahů, což prodlouží dobu schnutí mezi jednotlivými vrstvami.

Jamjarvotives_3-300x208

Pokud chcete opravit chyby, stačí otřít vlhkým hadříkem. Svou tvorbu můžete zafixovat lakem na vodní bázi. Lak může být matný nebo lesklý podle vzhledu, který si vyberete. Hlavně nezapomeňte, předměty po dekoraci již nejsou vhodné ke kontaktu s potravinami. 


Keramika nebo kamenina, glazovaná nebo přírodní… Posca zvládne vše!

Květináče, kachlíky, hrnky, mísy, nádoby, je spousta předmětů z tohoto skvělého materiálu, který si sami můžete dodekorovat.

supports-ceramique-1-1000x0-c-default

Ať tak či onak, pokud byly vaše keramické předměty dříve použity s jídlem, po dekoraci již nejsou vhodné pro potraviny. Před zahájením práce očistěte povrch hadříkem a ujistěte se, že je suchý.Metoda, kterou můžete použít pomocí POSCA na keramiku, zahrnuje míchání a vrstvení barev. 
V oblastech s barevným odstínem bude potřeba několik vrstev, přičemž jednotlivé vrstvy se nanášejí postupně a nechávají se jednotlivě zasychat. Jednotlivé linky samozřejmě budou také efektní a rychleji suché.

POSCA_Terracottapotcollection-300x218
Naparáděnou keramiku můžete zafixovat lakem ve spreji na vodní bázi, nebo můžete zafixovat pomocí tepla. Keramiku pomalu zahřejte v troubě na 220°C, troubu vypněte a nechte pozvolna chladnout.


Dřevěné výrobky jsou ideálním kandidátem pro dekorování. Od krabiček na kapesníky přes skříňky a police až po skateboard.

Na očištěné nebo lakované dřevo se před začátkem práce s POSCA doporučuje povrch zdrsnit brusným papírem. 
S recyklovaným nebo recyklovaným dřevem je vhodné vyčistit ho nejprve vodou a měkkou houbou a nechat uschnout.

supports-bois-1-1000x0-c-default

Protože dřevo je porézní přírodní materiál, absorbuje hodně barvy. V závislosti na požadovaném efektu může být zapotřebí i několik vrstev. Jakmile je vaše tvorba hotová a suchá, můžete nanést vodou ředitelný lak a zaručit svému dílu větší trvanlivost. 

Chcete je vyzkoušet? Tady jsou >>