Karty TAROKY

Kód: 8595591700207
142 Kč 117 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Karty Taroky jsou zdvihová karetní hra pro čtyři hráče, hra se hraje se speciálním balíčkem tarokových karet, cílem je uhrát v rámci vylicitované hry co nejvíce bodů.

Karetní hra TAROKY obsahuje celkem 54 listů. Ve hře je 22 taroků - karet číslovaných, a 32 karet barevných, zvaných Barvy. Taroky jsou číslovány římskými číslicemi od I do XXI, dvaadvacátý tarok bez čísla, nejvyšší hodnoty, se nazývá Škýz. Ještě dvě karty ze hry mají své zvláštní postavení a charakteristický název. Tarok číslo I je Pagát a číslo XXI Mond. Pagát, Mond a Škýz tvoří trojici, jíž se souhrnně říká Trul:

Barvy ve hře jsou čtyři: srdce (herce), káry, piky, kříže.

Ve všech barvách kromě taroků jsou tyto figury, od nejsilnější k nejslabší: Král (honer), Dáma, Kaval (jezdec) a Kluk. V černých barvách jsou dále karty hodnot (od nejslabší:) 7, 8, 9, 10, v červených barvách jsou dále karty hodnot (od nejslabší:) 4, 3, 2 a Eso (eso je nejvyšší!). Figury přebíjejí ostatní karty v dané barvě. Taroky číslo I až XXI a Škýz jsou vždy nejsilnější karty ve hře, tak zvané trumfy. Mezi trumfy navzájem platí vzestupná číselná řada, vyšší tarokové číslo přebíjí vždy číslo nižší.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: