Kartonová zvířátka v barevném kabátku

Zábavná aktivita pro malé i velké tvořílky.

Vyzkoušejte techniku decoupage - neboli ubrouskovou techniku na kartonových předmětech. Ideální jako dekorace do dětského pokojíčku, skvělý kreativní dárek, který se dá podle tvaru využít i jako stojánek na šperky, nebo na gumičky do vlasů.

decoupage-1
 
Co budete k decoupage technice potřebovat?
Jednotlivé předměty z tvrzerného kartonu, podkladovou akrylovou barvu ve světlém tónu, štětec, lepidlo na decoupage - ale může být i jiné disperzní lepidlo, třeba PVA nebo herkules ( tato lepidla po zaschnutí zprůsvitní). Speciální papíry pro decoupage, nebo také svrchní vrstvu barevných ubrousků.
 
 
do-bila   papiry-decoupage    lepidlo  IMG_20190930_205153
 
Nebo rovnou celé sady pro decoupage se vším potřebným, které jsou k dostání u nás v papírnictví.
 
 
 
 
 
Jak na to? 
Kartonový předmět nejprve namalujete světlou barvou, to aby pak krásně vynikl motiv lepeného papíru, nebo ubrousku. Po zaschnutí potřete vrstvou lepidla - lépe po částech a postupně nalepujete natrhané nebo nastříhané kousky papíru na decoupage, nebo poslední barevnou vrstvu ubrousku.
 
decoupage-2
 
 
Jakmile je celý předmět polepený, přetřete celý předmět ještě vrstvou lepidla, která zároveň vytvoří ochranný film. Podle potřeby pak můžete dolepit očička, nebo domalovat permanentní fixou.
 
Doufáme, že Vás tato technika bude bavit :)